Пәні: Дүниетану
|
Мектеп: «Капитоновка жалпы білім беретін мектебі» КММ |
||||
Күні: 15.04 |
Мұғалімнің есімі:Казкенова Назира Кайратовна |
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 7 Қатыспағандар саны: |
||||
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Тағам және сусындар. |
||||
Тақырыбы: |
Дәмді әрі пайдалы. |
||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: LДұрыс тамақтану қажеттілігін біледі, Көптеген оқушылар: Дәмді әрі пайдалы тағамдарды зиянды тағамдардан ажыратады. Кейбір оқушылар: Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсінеді |
||||
Оқу дағдыларының деңгейлері |
Білу және түсіну, қолдану |
||||
Бағалау критерийлері |
|
||||
Тілдік мақсат |
Дәмді, пайдалы, тағамдар, тағам түрлері, зиянды, ас әзірлеу, ас мәзірі ,т.б. сөздер мен терминдерді пайдаланады
|
||||
Құндылықтарға баулу |
Еңбек және шығармашылық арқылы астың маңыздылығын түсінеді |
||||
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, сауат ашу, көркем еңбек |
||||
АКТ |
Слайд, музыка, ресурстар |
||||
Алдыңғы оқу |
Ертеде қалай тамақтанған?Біз қалай тамақтанамыз? |
||||
Жоспар |
|||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
Басы (5 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі 1 «көңіл күй» жағымды көңіл- күй .ұжымдық жұмыс өздерінің көңіл- күйін суретпен көрсету.
2. Ширату. Жеке жұмыс және ұжыммен жұмыс 1- ТАПСЫРМА «Кім жылдам» ойыны Оқушыларға тағамдардың суреті таратылып беріледі. Дәмді де пайдалы тақтаның оң жағына, дәмді де зиянды тақтаның сол жағына тұрады. Оқушылардан
- Бұл тағамдар біздің ағзамызға пайдалы ма, зиян ба? - Жарайсыңдар. Олай болса бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар? - Жақсы. Олай болса біздің тақырыбымыз «Дәмді әрі пайдалы» деп аталады. Мақсатын хабарлау. Сен қалай тамақтану керектігін білесіңдер; дұрыс тамақтану ережесін құрастырасың Бірін-бірі шапалақпен бағалайды. |
Смайликтер
|
|||
Ортасы (35
|
Оқулықпен жұмыс мұғалім: 1.Тірек сөздерді оқыту Ұжыммен жұмыс (дұрыс тамақтану; ұлттық тағамдар, тамақтану режимі) ( ұлттық тағамдарды айту, толықтыру) Ұлттық тағамдардың өзі төрт топқа бөлінеді. Мұғалім: 1 Ет тағамдары: 2. Ұннан жасалған тағамдар: 3. Сүт тағамдары: 4. Дәнді дақылдардан жасалған тағамдар: Сен қалай тамақтанасың? 2-ТАПСЫРМА . Оқулықпен жұмыс .»Досқа көмек» ұжыммен жұмыс Оқушылар бізге Русланнан хат келіпті. Хатты бір оқушыға слайдтан оқыту. «Менің атым Руслан. Менің үнемі ішім ауырады.Анам мұның себебі: дұрыс тамақтанбаудан дейді. Маған сендердің көмектерің қажет.» Русланға қалай көмектесуге болады? Оған қалай дұрыс тамақтануға болатынын түсіндір.
Оқушылардың пікірі тыңдалады. 1-оқушыға 74 бет 1 мәтінді оқыту. Адам пайдалы тағамдармен тамақтану керек.Күнделікті тамаққа ет, сарымай, нан, жарма, жеміс- жидек қолдану қажет. Дәптермен жұмыс Жеке жұмыс Оқушылар Русланға кеңес Пайдалы тағамдардың атын жазады. Дұрыс тамақтану қажеттілігін біледі. Себеттегі алманы бояу арқылы өзін-өзі бағалайды. Сергіту сәті «Арам зам зам» видео роликтен көру арқылы би қимылдарын жасау. 3 ТАПСЫРМА « Пайдалы және зиянды тағамдарды ажыратады. Себеттегі алманы бояу арқылы өзін-өзі бағалау. Шапалақпен бірін-бірі бағалау 4-ТАПСЫРМА «Сәйкестендір» Жеке жұмыс
Тапсырма : Ас мәзірін мезгілдерімен сәйкестендір. Тамақтану режимін сақтау қажеттігін түсінеді. Себеттегі алманы бояу, өзін-өзі бағалау дескриптор
|
Ұлттық тағамдар суреті
Хат суреті
Оқулық Слайд,дәптер
Видео ролик
Тағамдар суреттері, постер
Үлестірмелі қағазда |
|||
Соңы (5мин)
|
Рефлексия « Менің себетім» Оқушылар өздерінің алмасы салынған себеттерді бояу керек
Тұсіндім жасыл түске Түсіндім, сұрағым бар сары түске Түсінбедім қызыл түске бояу Кері байланыс. Бояған себеттерін маған сабақ ұнады тақтаға жапсыру, Маған сабақ ұнамады партаның үстіне қояды - Жарайсыңдар! Сабақ аяқталды, рахмет! |
Түрлі- түсті қарындаш
|
|||