Пән: Математика |
Мектеп: Капитоновка ОМ |
||
Күні: 02.10.19 |
Мұғалімнің аты-жөні: Тулеубаева Н.К. |
||
Сынып: 4-сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
Сабақ тақырыбы |
2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілері |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.1.2.4 - 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыру |
||
Күтілетін нәтижелер |
Барлық оқушылар: 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерінің негізінде натурал сандарды топтастыруды; Көптаңбалы сандарды, олардың ондық құрамдарының негізінде ауызша қосу және азайтуды білетін болады. Көптеген оқушылар: 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерінің негізінде натурал сандарды топтастыруды; Көптаңбалы сандарды, олардың ондық құрамдарының негізінде ауызша қосу және азайтуды түсіндіре алатын болады. Кейбір оқушылар: 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдануға болатын есептерді құрастыра алатын болады |
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерінің негізінде натурал сандарды топтастыруды түсіндіруді; Көптаңбалы сандарды, олардың ондық құрамдарының негізінде ауызша қосу және азайтуды түсіндіруді біледі. Пәндік лексика және терминология. 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілері; Көптаңбалы сандарды, олардың ондық құрамдарының негізінде ауызша қосу және азайту. Диалогқа / жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы сөздер топтамасы Талқылау: 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін атаңдар. Жазу: Көптаңбалы сандарды, олардың ондық құрамдарының негізінде ауызша қосу және азайтудың жазылуы. |
||
Алдыңғы білім |
Көптаңбалы санды бір таңбалы санға бөлу, 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілері. |
||
Сабақтың барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үш тілде амандасу. Жылулық шеңбер Балалар, мына өлең жолдарын бірге қайталайық. Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап, Судай таза,мөлдір көңілмен Бүгін сабағымызды бастаймыз (Ж)Үй тапсырмасын тексеру
3002*4=12008 820365:5 =164073 16004*6=96024 12008:4=3002 164073*5= 820365 96024:6=16004 480306:2=240253 240253*2=480306 ҚБ: «Үш шапалақ» арқылы бағалау Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Артығын тап» ойыны
Жаңа тақырыппен танысу. Мақсатын анықтау Топтық жұмыс 2 тапсырма Эйлер дөңгелектерін толтыр. Оларды қандай сандармен толтыруға болады? Өзің тағы бір саннан қосып жаз. Дескрипторы:
2-ге бөлінетін сандар: 5-ке бөлінетін сандар: |
Слайд 1
Слайд 2
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Слайд 4
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд 5-7
Кеспе сандар, эйлер дөңгелектері |
|
Сабақтың ортасы |
Өздік жұмысы 3 тапсырма Дескрипторы: - Көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтіп және бөле аласың
Есепте. 321 165 ∙ 3 = 963 495663 495 124 231 ∙ 2 = 248 462248 460 842 204 : 2 = 421 100421 102 121 226 ∙ 4 = 484 900484 904 Сергіту сәті
Математика күнделікті өмірде (Кітаппен жұмыс) 86-бет, №6 тапсырма
Бөлшектерді қорапқа қалдықсыз данадан салу үшін, әр қорапқа ең аз дегенде қанша бөлшек қосу қажет? Оқушылар өз жауап нұсқаларын айтты. Шығармашылық жұмыс Дескрипторы: Натурал сандарды 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілері негізінде жіктейсің. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Слайд 11
Белсенді оқу тапсырмалары.
Оқулық Жұмыс дәптерлері, Оқулық
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Кері байланыс. Мақсатты еске түсіру.
Ендеше, өзімізді бағдаршамның түстері арқылы бағалап қояйық. Үй тапсырмасы: 10 тапсырма, 88 –бет Ендеше, сабағымыз аяқталды. Сау болыңдар! |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Слайд 14
|