Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы Сабақ 41 |
Жай бөлшектер мен аралас сандарды координаталық сәуледе кескіндеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.2.3 жай бөлшектерді, аралас сандарды координаталық сәуледе кескіндеу; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
1 Барлық оқушылар (С): Координаталық сәуледегі жай бөлшек, аралас сандардың координаталарын жаза біледі. 1. Оқушылардың басым бөлігі (В): Бірлік кесіндіні дұрыс таңдау арқылы нүктені координаталық сәуледе орналастырады. 2. Кейбір оқушылар (А): Кооординаталық сәуледе жай бөлшектер мен аралас сандардың координаталарынжай бөлшектерге амалдар қолдана отырып, нәтижесін координаталық сәуледе кескіндейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалаукритерийі |
Білім алушы: Координаталық сәуледе жай бөлшектерді орналастырады
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар |
бірлік кесінді; координаталық сәуле; нүктенің координатасы; жай бөлшек; аралас сан. Жазылым дағдысы бойынша ұсыныстар: нүктенің координатасын дұрыс жазуды; Айтылым дағдысы бойынша ұсыныстар: нүктенің координатасының дұрыс оқылуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Математикалық тілде сауатты сөйлеуге, ұқыптылыққа, дәлдікке, сыни ойлауға тәрбиелеу; «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының 6 құндылығы: «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы» (...Сонымен қатар Қазақстандағы барлық ұлттың тілдерін дамыту үшін жағдай жасау,үштілділік қағидатын енгізу де маңызды) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын тілі
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
-бірлік кесінді, координаталық сәуле ұғымдарын;нүктенің координатасын оқуды, нүктенің координатасын жазуды; координаталық сәулені салу алгоритмін біледі. Сабақ барысы
|